top of page

Spolupráce se školami

Základní školy - Střední školy - Gymnázia - Vysoké školy

Jste ředitelem školy a potýkáte se s výzvami, jak zlepšit vzájemné vztahy mezi studenty, podpořit jejich duševní zdraví a zvýšit jejich soustředění během výuky? Co kdyby existoval způsob, jak dosáhnout všeho toho a ještě více prostřednictvím tance?

6F7A5479.jpeg

Proč social dances?

Spoustu studentů chodila do tanečních a učila se tzv. ballroom dances a kvůli jejich formální strohé zkušenosti s tancem možná k tanci cítí odpor. Umějí kroky, ale neumějí tančit. Chlapci umějí choreografie, ale neumějí improvizovat a partnerku vést. Social dances jsou rozdílné z několika důvodů: vyučuje se pohyb celým tělem, učí se technika vedení a následování a hlavně - jsou to globální tance, které studenti v životě využijí.

Proč lekce na školách?

„Social dances měly skvělý dopad na vztahy ve třídě. Konečně se bavíme všichni,

ne jen ve skupinkách."

Podle slov studentů uvedených do našich dotazníků naše lekce zlepšily vztahy ve třídě. Díky našim lekcím se studenti začali bavit se všemi ve třídě a vzhledem k tomu, že si zatančil každý s každým, se konečně mohli navzájem blíže poznat. 

Studenti jsou sice v jedné třídě, často ale blíže znají jen vybrané jedince a někteří mají problém zapadnout. Social dances mohou být způsobem, jak stmelit kolektiv a dát všem pocit, že jsou součástí jedné třídy. Lépe poznají spolužáky a do školy se tak těší více. To může mít za následek úbytek šikany ve třídě a lepší studijní výsledky žáků.

Student(ka) Gymnázia Karla Sladkovského

"Bylo to zábavné, z lekcí si odnáším základy latiny, které se vždy mohou hodit. Tancovala jsem s lidmi, se kterými se normálně nebavím, to mi přišlo fajn."

Již jsme roztancovali

Gymnázium na Pražačce- 12 lekcí se 3 třídami
Obchodní akademie Kubelíkova - 2 lekce se 2 třídami
Gymnázium Karla Sladkovského - 4 hodinový workshop se 3 třídami
Gymnázium Karla Sladkovského - 4 lekce se 3 třídami
1. Střední ScioŠkola - 4 lekce s dívkami z různých ročníků
Gymnázium profesora Jana Patočky - 4 lekce s 1 třídou

 

Podívejte se, jak to probíhalo

Nabízíme

DSB07796.jpg

1

Lekce v hodinách tělocviku

Nabízíme lekce v hodinách tělocviku. Lekce mají strukturu: rozcvička, tanec solo, tanec v páru. Páry se často střídají, a tak nedochází k nepříjemným pocitům jedinců. Vybírat můžete z bachaty, salsy nebo brazilského zouku. V případě zájmu jsme schopni zajistit i další tance.

2

Lekce na školních akcích

Obohaťte školní akci (seznamovací kurz, děkanský sportovní den, vánoční večírek, maturitní ples...) o lekci social dances. Studenti se rychleji seznámí se všemi, nebudou se bát komunikovat, akce se rychleji rozjede a všichni si ji tak užijí ještě více.

3

Lekce po výuce ve školních prostorách

Dopřejte svým studentům společenský život také ve školních prostorách. Poskytněte nám společné prostory školy / tělocvičnu / třídu a my vám rádi lekce zorganizujeme. Studenti jistě ocení, že mají prostor pro pohyb a sbližování se přímo ve škole.

Domluvte si lekce na vaší škole a zlepšete vztahy ve třídách

bottom of page