top of page

01

Naše poslání

Věříme, že tanec má moc spojovat lidi, rozvíjet sociální a emoční inteligenci a otevírat dveře k novým příležitostem. Naším hlavním cílem je pomoci studentům začlenit se do společnosti, zlepšit vzájemnou komunikaci a sebevědomí. Chceme, aby se mladí lidé bavili, rozpohybovali tělo a zároveň se naučili dovednostem, které mohou využívat po celém světě.

02

Čemu se věnujeme

Jsme spolek zaměřený na výuku social dances pro mladé lidi do 30 let. Nabízíme workshopy, kurzy a tančírny jak na školách, tak formou volnočasových aktivit. Naše lekce nejsou jen o tanci, ale také o propojování různých kultur a národností, což podporuje i procvičování cizích jazyků a pochopení odlišných jedinců.

03

Jak to děláme

Naše lekce jsou zábavné a vzdělávací. Díky správnému zorganizování se studenti v párech střídají, což zabraňuje pocitu vyřazenosti. Zaměřujeme se na soft-skills, jako je chápání kontaktu, uvolnění v tanci a komunikace s tanečním partnerem. Spolupracujeme s profesionálními lektory a naším cílem je rozšířit naši formu výuky po celé České republice, aby co nejvíce studentů mohlo těžit z přínosů tance.

Náš tým

Podívejte se, kdo za projektem stojí.

Lucia Kubasova

Spoluzakladatelka a taneční lektorka

Lucia Kubášová

Lucia je profesionální tanečnice a lektorka. Zkušenosti z oblasti tance nabírá již 26 let. Je celosvětově uznávaná, působila v různých zemích na festivalech i tanečních show. Umí všechny social dance, věnuje se hlavně salse, bachatě, zouku a tangu. Své znalosti by ráda předala i mladším generacím, neboť si uvědomuje, že v ČR je social dance pořád trochu tabu a začíná se tancovat minimálně od VŠ, přitom má tanec tolik vlastností, které mohou být užitečné i pro mladší generace, ve věku, když se lidé formují, čímž jim může změnit celý život.

Tereza Tiller

Maker

Tereza Tiller

Pro Terezu je život o connection a pohybu. Věří, že tanec je jedním z nejlepších způsobů, jak tyto dvě věci spojit. Tanec je pro ní cestou k sebepoznání a vytváření hlubokých vztahů. Pomáhá realizovat naše vize a přináší kreativní řešení pro rozvoj projektu.

582A0184_edited.jpg

Taneční lektorka

Marika Jolly Šebestová

Jolly je milovnice bachaty a znakového jazyka. Spojením těchto dvou velkých vášní vznikla myšlenka tance pro neslyšící, čemuž se věnuje více než rok. Jolly je lektorkou bachaty v pražské taneční škole DanceDifferent, která naplnila její lásku k bachatě a s kterou již sedm let učí. Jako lektorka je nejen precizní a technicky důsledná, ale zároveň citlivá a velice vnímavá. Jolly věří, že tanec je jako komunikace - umění "slyšet" to, co není řečeno. Tanec je pro ní taková řeč beze slov, kdy hudbu nepotřebujeme slyšet, nýbrž cítit a prožít.

Barbora Kovarova

Spoluzakladatelka, Marketing a PR

Barbora Kovářová

Barbora je profesionální fotografka a milovnice tance. Tancuje salsu, bachatu, forró a zouk a je lektorkou kizomby. Zajímá se také o afrokubánské tance. Tancovat začala na střední škole a hodně jí to změnilo život. Právě proto se pro tento projekt nadchla a rozhodla se ho podpořit, chtěla, aby mohli i jiní studenti načichnout do úžasného světa tance dříve, než jejich rodiče, a zažít to, co zažila ona.

Javier Jesus Escobar

Taneční lektor

Javier Jesús Escobar

Jesús je profesionální peruánský tanečník, DJ a milovník salsy. Od roku 2012 tančí a hraje se světově uznávanými odborníky. Učí salsu v Českých Budějovicích v Salsa Escuela. Je součástí mnoha tanečních evropských festivalů a organizuje taneční akce v ČR.

Nika Kocurova

Event manažerka pro SŠ a VŠ

Nika Kocúrová

Nika je učitelka na střední Scioškole a tanec vnímá jako výborný nástroj pro poznání sebe samého i nových lidí, odreagování se a získání sebevědomí. Při studiu na VŠ začala tancovat salsu, bachatu a argentinské tango, které později pomáhala šířit mezi ostatní studenty na londýnských univerzitách ve vedení UCL Salsa a Argentine Tango societies. Social dances jí během studia poskytly možnost najít si blízké přátele, vytvořit si vzpomínky na celý život a překonat svoje hranice. Chtěla by proto, aby podobnou možnost vytvořit si komunitu lidí, které spojuje láska k pohybu, vzájemný respekt a důvěra, dostali s pomocí Tance pro studenty, z. s. i studenti na českých středních a vysokých školách.

bottom of page